Płyty winylowe od Winyle Online - Sztuka i kolekcjonerzy in Białystok

Upublikowano: 2022/12/10
#251
160 wejść

Szczegóły ogłoszenia: Płyty winylowe od Winyle Online

Region
Podlaskie
Miasto
Białystok
Adres
Zabłudowska 62

Dodatkowe informacje

Niewątpliwie bardzo wiele osób zastanawia się po co kolekcjonować czarne krążki, skoro teoretycznie jakikolwiek album można posłuchać na stronach streamingowych, ponosząc jedynie mały miesięczny koszt przedłużenia w nim konta premium. Przemawia za tym z pewnością wygoda i stosunkowo lepsza jakość internetowego formatu, niemniej z tym dużo audiofilii może się nie zgodzić. Dziś odeszło się również od kultury słuchania płyt w całości. Wystarczy zerknąć na statystyki odtwarzań (albo pobrań) utworów w kontekście kompletnego albumu. Nieczęsto pojawia się sytuacja, że ilość odtwarzań wszystkich numerów rozkłada się równomiernie na każde nagranie. Współcześnie najwięcej przesłuchań posiada największy hit z albumu (miliony), natomiast reszta może mieć ledwie kilka tysięcy.

Najważniejszym plusem posiadania płyty w postaci fizycznego nośnika winyla albo CD jest fakt zapłacenia za konkretne fizyczne dobro i posiadanie jej w cielesnym bycie. Tylko kataklizm może odrzeć w takim przypadku właściciela takiego egzemplarza możności odsłuchania zawartych na nim nagrań (zniszczenie nośnika). W przypadku serwisu streamingowego użytkownik uiszcza opłaty za coś wirtualnego i powinien się liczyć z taką sytuacją, iż posiadacz takiej usługi może mu niespodzianie odmówić dostępu do pewnych kawałków, zablokować jego konto bądź w ogóle zaniechać kierowania usług do wybranego kraju. Zostaje się wtenczas z pustymi rękami.

Bycie posiadaczem płyty gramofonowej i doglądanie jej stanu fizycznego to też inwestycja w przyszłość, dlatego że po jakimś czasie cena takiego egzemplarza w doskonałym stanie będzie kilkukrotnie większa niż koszt, którą się zapłaciło podczas jej premiery. Zwłaszcza jak są to wyjątkowe nakłady, które wypadają z obiegu po wyznaczonym nakładzie. Aczkolwiek kupno albumu teraz, w czasie jej premiery, i posiadanie jej przez dodatkowe czterdzieści lat, spowoduje, że ma się pierwsze wydanie, a te zazwyczaj w końcu zyskują na wartości. Wystarczy sprawdzić ile kosztuje pierwsze wydanie The Wall kapeli Pink Floyd, a ile dzisiejsze reedycje. Powodem tego jest fakt, że pierwszy nakład jest także nakładem w pewnym sensie limitowanym a wartość oferowanych w obiegu egzemplarzy będzie się z stale kurczyć. Dużo ludzi będzie posiadaczem takiego wydania w swojej kolekcji i nigdy ono nie będzie dostępne w serwisach z używanymi krążkami lub na aukcjach, zaś mnóstwo sztuk po jakimś czasie ulegnie destrukcji. Warto więc dbać o jakość swoich krążków.

Sporo zbieraczy zbiera płyty gramofonowe, dlatego że setki edycji wciąż nie pojawiło się nigdy w formacie cyfrowym a niektóre nagrania da się wysłuchać tylko kładąc płytę na talerzu gramofonu. Oczywiście nie mowa tu o krążkach z głównego nurtu, tylko o bardziej niszowych sztukach. Zdarzają się też sytuacje, iż na jakiejś kompilacji na płycie gramofonowej pojawia się nagranie, które już nigdy później nie doczekało się publikacji. Warto też dodać, że na starych płytach gramofonowych mogą być umieszczone także inne miksy studyjne piosenek niż na późniejszych edycjach, co także jest celem poszukiwań mnóstwa zbieraczy. Sytuacje takie zdarzają się np. u takich piosenkarzy jak Elvis Presley bądź Frank Sinatra i z reguły na egzemplarzach sprzedanych w latach 50. i sześćdziesiątych.

Nowości w katalogu


So Hard - Pet Shop Boys (Winyl, 7", 45 RPM, Singiel, Stereo, ℗ © Wrz 1990, Europa)15.00 zł

Lessons In Love (Extended Version) - Level 42 (Winyl, 12", 45 RPM, Maxi-Single, Stereo, ℗ © 1986, Niemcy)15.00 zł

Little Lies - Fleetwood Mac (Winyl, 7", Singiel, 45 RPM, ℗ © 1987, Europa)15.00 zł

Don't Stand So Close To Me - The Police (Winyl, 7", 45 RPM, Singiel, Stereo, ℗ © 1980, Niemcy)9.00 zł

No Coke - Dr. Alban (Winyl, 12", 45 RPM, Singiel, No Barcode, ℗ © 1990, Niemcy)19.00 zł

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą